Już w sprzedaży najnowsze modele mobilnych przemysłowych komputerów MobiPC® Emi Kontakt Szukaj MobiPC® - Main page MobiPC® - Strona główna
  Piątek, 19 Sierpień 2022 - 18:39:50 - EST, Imieniny: Bolesława, Jana, Sykstusa

APLIKACJE - Nauka

 • Lucid Triton - Nowy standard wydajności
 • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
 • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
 • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
 • CRI JOLANTA - Dystrybutor systemów wizyjnych
 • Już w sprzedaży najnowsze modele szybkich kamer przemysłowych Flir Oryx
 • Kamery EVT 10GigE Vision
 • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Aplikacje

 

Kontakt

 

Oprogramowanie Xcitex ProAnalyst

Oprogramowanie Xcitex ProAnalyst

ProAnalyst to najlepszy na świecie pakiet oprogramowania do automatycznego pomiaru poruszających się obiektów za pomocą wideo. ProAnalyst pozwala na importowanie praktycznie dowolnego wideo i szybkie wyodrębnienie i przeliczenie ruchu w tym filmie wideo.

 • Rewolucyjne oprogramowanie do analizy ruchu
  Większość aplikacji do analizy ruchu jest ukierunkowana na konkretną branżę lub zastosowanie. ProAnalyst przełamuje tę formę przez udostępnienie szeregu narzędzi do przetwarzania wideo i analizy ruchu, które można zastosować do dowolnego wideo lub sekwencji obrazów, niezależnie od treści i metody pozyskiwania. Wyniki analizy mogą być natychmiast rysowane, przeglądane, porównywane z zewnętrznymi wynikami i wyeksportowane do różnych formatów wyjściowych dla raportowania lub prezentacji.
 • Nieograniczone aplikacje
  ProAnalyst, używany przez inżynierów z NASA, Lockheed Martin i Boeinga, jest sprawdzony w najbardziej wymagających aplikacjach analitycznych. Wiodące uniwersytety badawcze wykorzystują ProAnalyst do analizy fizjologicznej od poziomu komórkowego do biomechanicznego. Wszechstronne możliwości ProAnalyst są również wykorzystywane w rozwoju produktów, testowaniu i produkcji.

Opis

ProAnalyst to najlepszy na świecie pakiet oprogramowania do automatycznego pomiaru poruszających się obiektów za pomocą wideo. ProAnalyst pozwala na importowanie praktycznie dowolnego wideo i szybkie wyodrębnienie i przeliczenie ruchu w tym filmie wideo. ProAnalyst, używane szeroko prez NASA, inżynierów, nadawców, naukowców i sportowców, to idealne oprogramowanie towarzyszące dla każdej półprofesjonalne, naukowej i przemysłowej kamera wideo i odwrotnie. Dzięki ProAnalyst każda kamera wideo staje się bezkontaktowym instrumentem testowym.

Xcitex ProAnalyst - test zderzeniowy

Rewolucyjne niskokosztowe oprogramowanie dla analizy ruchu

ProAnalyst pozwala użytkownikom mierzyć i śledzić prędkość, pozycję, rozmiar, przyspieszenie, lokalizację i inne cechy. ProAnalyst to pierwszy tani pakiet oprogramowania, który współpracuje z wieloma formatami plików wideo - od AVI do MJPEG - dzięki czemu można z niego korzystać z dowolną kamerą dla pomiarów ruchu dowolnego poruszającego się obiektu. Wyniki analizy mogą być natychmiast wyrysowane i przeglądane, porównywane z danymi zewnętrznymi i eksportowane do różnych formatów wyjściowych dla dalszej analizy lub prezentacji.

Automatyczne śledzenie

ProAnalyst wykracza daleko poza standardowe algorytmy śledzenia wzorców oferowane przez inne pakiety oprogramowania. ProAnalyst umożliwia użytkownikowi śledzenie cech bez używania specjalnych znaczników, takich jak "piłki pingpongowe", podczas przygotowywania eksperymentu. Po wybraniu przez użytkownika cechy w początkowej ramce obrazu wideo narzędzie automatycznego śledzenia wyszukuje i śledzi tą cechę we wszystkich kolejnych ramkach, dostarczając wynikowe dane i pomiary w czasie rzeczywistym.

Xcitex ProAnalyst - analiza ruchu sportowca

Wielowymiarowa analiza danych

Oprócz standardowych wykresów danych w funkcji czasu, ProAnalyst oferuje wykresy 2- i 3-osiowe, pozwalające użytkownikowi na jednoczesne porównanie danych z różnych źródeł wideo. Funkcja importu danych umożliwia również synchronizację danych z czujnika zewnętrznego z danymi analizy wideo. Wszystkie te wyniki można wyeksportować do programu Excel lub DIAdem. ProAnalyst generuje także prezentacje PowerPoint, raporty przyjazne dla drukarek i strony internetowe HTML, co sprawia, że projekt staje się kompletny.

Xcitex ProAnalyst - śledzenie 3D

Nieograniczone zastosowania

ProAnalyst, używany przez inżynierów z NASA, Lockheed Martin i Boeinga, jest sprawdzony w najbardziej wymagających aplikacjach analitycznych. Wiodące uniwersytety badawcze wykorzystują ProAnalyst do analizy fizjologicznej od poziomu komórkowego do biomechanicznego. Wszechstronne możliwości ProAnalyst są również wykorzystywane w rozwoju produktów, testowaniu i produkcji.

Xcitex ProAnalyst - śledzenie 3D pocisku rakietowego

Bezpłatne uaktualnienia produktu

Wszystkie uaktualnienia ProAnalyst są bezpłatne dla naszych klientów! Odwiedź nasz serwis internetowy Xcitex Download Center dla uzyskania bezpłatnych uaktualnień produktu, wersji próbnych, dystrybuowalnych przeglądarek oraz bezpłatnych narzędzi.

Naucz się więcej

Serwis internetowy Xcitex Literature Center udostępnia broszury, ulotki z opisami technicznymi, samouczki, pliki przykładów, dokumenty z podstawami technicznymi, noty aplikacyjne i wiele innych dokumentów. Z kolei forum internetowe Xcitex Knowledge Base zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz dostarcza miejsca spotkań dla użytkowników dla wzajemnej wymiany informacji.

Dane techniczne

Oprogramowanie do analizy ruchu ProAnalyst dostarcza zestaw narzędzi do przetwarzania wideo i analizy ruchu, które mogą być zastosowane do dowolnego filmu lub sekwencji obrazów niezależnie od zawartości i metody pozyskiwania. Zaawansowane algorytmy ProAnalyst umożliwiają śledzenie cech 2D bez specjalnych znaczników. Unikalna funkcja śledzenia linii 1D wykrywa i śledzi zmiany intensywności wzdłuż linii. Wyniki analizy mogą być natychmiast wyrysowane, przeglądane, porównywane z zewnętrznymi danymi i eksportowane do różnych formatów wyjściowych dla raportowania lub prezentacji.

Rewolucyjne niskokosztowe oprogramowanie dla analizy ruchu

 • Śledzenie linii 1D: Wykrywa i śledzi zmiany intensywności wzdłuż linii. Zawiera uśrednianie szerokości, ustawianie progowania oraz obliczanie promienia krzywizny oraz najlepiej wpasowanego okręgu.
 • Śledzenie cech 2D: Śledzenie cech bez używania specjalnych znaczników w przygotowanym eksperymencie. Podgląd wartości odległości i kąta oraz pomiarów pozycji i prędkości w czasie rzeczywistym.
 • Analiza 3D: Analiza ruchu 3D z użyciem obrazów zarejestrowanych przez dwie kamery. Podgląd i analiza twojego zdarzenia z dowolnego kąta i uzyskanie reprezentacji 3D twoich danych.
 • Stabilizacja obrazu: Usuwa niepożądane przesunięcia i wibracje z wideo.
 • Zliczanie cząstek, sortowanie po wymiarach, analiza przepływu: Zliczanie fragmentów lub cząstek w środowisku przepływowym. Klasyfikacja części według rozmiaru, kształtu, kołowości i orientacji osiowej.
 • Śledzenie konturu (analiza plamek): Śledzi kształty i oblicza ich rozmiar, powierzchnię, obwód, środek ciężkości i wiele innych cech.
 • Śledzenie komórek: Śledzi ruch komórek poprzez żyły i tętnice na obrazach mikroskopowych. Oblicza komórkową bliskość ścian naczyniowych, kierunek przepływu i inne cechy.

Najnowocześniejsza technologia przetwarzania obrazów

 • Zastosuj dowolną z ponad czterdziestu kontrolek i filtrów ProAnalyst dla skorygowania i poprawienia wideo.
 • Łącz filtry dla utworzenia własnych procedur przetwarzania.

Wielowymiarowa kalibracja sceny

 • Łatwe ustawianie skali, początku i osi układu współrzędnych w twoim wideo.
 • Kompensacja zniekształceń od przodu aż do tyłu sceny poprzez zastosowanie kalibracji w wielu płaszczyznach.
 • Możliwość użycia kalibracji perspektywy dla filmów wideo nakręconych pod nieprostopadłymi kątami.

Cechy wykresów i obliczeniowe

 • Możliwość tworzenia 2- i 3-osiowych wykresów porównujących dowolny zbiór cech ruchu.
 • Podgląd wartości odległości i kąta oraz pomiarów pozycji i prędkości w czasie rzeczywistym.
 • Wykonania Szybkiej Transformacji Fouriera (Fast Fourier Transform - FFT) tylko jednym kliknięciem myszki.
 • Wyświetlanie na tym samym wykresie danych z zewnętrznych czujników i danych analizowanego wideo.

Zarządzanie plikami i projektami

 • Grupowanie i porządkowanie filmów wideo, obrazów, plików kalibracji oraz wyników analiz przy użyciu interfejsu bazującego na projektach.
 • Możliwość zastosowania grupy plików ustawień i kalibracji z jednego projektu w innym.
 • Możliwość wyszukiwania i przeglądania plików wideo za pomocą narzędzia Video Explorer.
 • Możliwość łatwego znalezienia i uporządkowania plików w panelu Workspace View.

Raporty HTML, drukarkowe i PowerPoint

 • Eksportowanie danych, wyników analiz, notatek i klipów wideo do internetowej strony HTM, wielostronicowych prezentacji PowerPoint lub bezpośrednio do drukarki.

PROGRAMOWE ZESTAWY NARZĘDZI DLA ANALIZY RUCHU

Edycje oprogramowania ProAnalyst Professional oraz 3-D Professional umożliwiają używanie w aplikacjach unikalnych narzędzi śledzenia cech 2D oraz śledzenia linii 1D. Dla zwiększenia funkcjonalności aplikacji można dodać opcjonalne zestawy narzędzi. Kontynuujemy także wymyślanie i dodawanie nowych zestawów narzędzi do ProAnalyst zgodnie z zapotrzebowaniem klientów.

Obraz cechy Opis cechy
Śledzenie cechy 3D Analiza ruchu 3D
Wystarczy przenieść i upuścić dwa obrazy kalibracyjne w oknie menedżera 3-D Manager window i pozwolić oprogramowaniu ProAnalyst na automatyczne określenie pozycji kamer. I następnie dodać analizowane filmy wideo i umożliwić ProAnalyst przeliczenie gdzie twoje śledzone obiekty znajdują się w trójwymiarowej przestrzeni. A w końcu wyeksportować twoje dane do w pełni konfigurowalnego 3-osiowego wykresu oraz zachować nowy film wideo pokazujący twoje analizowane zdarzenie z dowolnego kąta.
Śledzenie cechy 2D Śledzenie cechy 2D
Możliwość śledzenia cech bez użycia specjalnych znaczników podczas eksperymentu. Podgląd wartości odległości i kąta oraz pomiarów pozycji i prędkości w czasie rzeczywistym.
Narzędzie 1D Śledzenie linii 1D
Wykrywanie i śledzenie zmian intensywności wzdłuż linii. Zawiera uśrednianie szerokości, ustawianie progowania oraz obliczanie promienia krzywizny oraz najlepiej wpasowanego okręgu.
Stabilizacja Stabilizacja obrazu
Usuwa niepożądane przesunięcia i wibracje z wideo. Wystarczy wybrać na obrazie cechy, które mają być stabilizowane i ProAnalyst utworzy nowy ustabilizowany film wideo dla dalszych analiz. Jest to znakomite narzędzie, które można użyć dla środowisk z wibracjami, przy drganiu rąk podczas trzymania kamery, w testowaniu lotniczym, w analizie częstotliwości i w wielu innych sytuacjach.
Śledzenie cząsteczek Zliczanie cząstek, sortowanie po wymiarach, analiza przepływu
Zliczanie fragmentów lub cząstek w środowisku przepływowym. Klasyfikacja części według rozmiaru, kształtu, kołowości i orientacji osiowej. Śledzenie cząstek i kropelek. Idealne dla badań sprajów, wtryskiwaczy, smug i wypływów.
PIV Obrazowa prędkościometria cząstek - Particle Image Velocimetry
Śledzi ruch cząstek w przepływie i oblicza serie wektorów prędkości reprezentujących przepływ w czasie. Pola wektorów są nakładane na wierzch obrazu jako koloryzowana mapa konturowa. Jest to idealne narzędzie dla badań aerodynamicznych oraz badań płynów w maszynach pompujących i rotacyjnych.
Śledzenie konturu Analiza konturu/krawędzi
Zwana także analizą plamek (blob analysis). Śledzi kształty i oblicza ich rozmiar, powierzchnię, obwód, środek ciężkości i wiele innych cech. Idealne narzędzie dla analizy poduszek powietrznych, badań medycznych oraz rozciągliwych części.
Śledzenie komórek Śledzenie komórek biologicznych
Śledzi ruch komórek poprzez żyły i tętnice na obrazach mikroskopowych. Oblicza komórkową bliskość ścian naczyniowych, kierunek przepływu i inne cechy. Idealne narzędzie dla mikrobiologów badających ruch komórek lub zjawisk kawitacji w przewodach.
Badanie udarowe Badanie udarowe
Możliwość analizy ruchu manekina w testach zderzeniowych w wielu kierunkach względem ograniczeń. Używane w połączeniu z testami sań samochodowych w celu zapewnienia zgodności z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pasażerów i siedzeń samochodowych. Przydaje się również do testowania i analizy wstrząsu mózgu..

PORÓWNANIE EDYCJI OPROGRAMOWANIA PROANALYST DLA ANALIZY RUCHU

Wybierz edycję ProAnalyst najbardziej odpowiednią dla twojej aplikacji

Aby sprostać różnym potrzebom klientów w zakresie analizy ruchu, oferujemy kilka wersji ProAnalyst, które wszystkie zawierają te same zaawansowane technologie i algorytmy śledzenia. Poniższe informacje pomogą ci ustalić, który członek rodziny produktów ProAnalyst jest najlepszy dla twojej aplikacji.

3-D Professional

Zawiera wszystkie funkcje wersji Professional oraz innowacyjny i łatwy w użyciu menedżer 3D. Umożliwia analizowanie zdarzeń przechwytywanych przez wiele kamer w celu rekonstrukcji i wyświetlania ruchu w 3D z wysoką precyzją i dokładnością. Idealne dla analizy biomechaniki i wydajności sportowej, inżynierii produktowej i analizy testów zderzeniowych.

Professional

Standard przemysłowy. Zawiera wszystkie funkcje i silniki analizy dla automatycznego śledzenia obiektów w 1-D i 2-D, redukowanie danych i generowanie raportów. Opcjonalne zestawy narzędzi dodają śledzenie cząstek, śledzenie komórek, PIV, śledzenie konturu i stabilizację obrazu.

Lite

Idealne dla szybkich obliczeń prędkości i dystansów. Wykorzystuje te same świetne silniki wyodrębniania i śledzenia co edycja Professional. Automatyczne śledzenie do 256 cech. Eksportowanie wyników do Excela, MATLABa lub innych pakietów oprogramowania.

Introductory

Ten niedrogi pakiet startowy umożliwia automatyczne śledzenie jednej cechy i / lub ręczne śledzenie do 32 cech. Szybko eksportuje do programu Excel lub MATLAB w celu dalszej analizy i tworzenia wykresów.

Xcitex ProAnalyst - porównanie edycji

OPCJE LICENCJONOWANIA OPROGRAMOWANIA PROANALYST

Edycje ProAnalyst Professional i 3-D Professional mogą być zakupione jako do użycia na indywidualnym komputerze (Workstation License) lub na komputerze podłączonym do dużej sieci (Network License). Wszystkie pozostałe edycje ProAnalyst - Introductory, Lite, 3-D Flight Path oraz 3-D Flight Tracker są dostępne tylko z licencjami Workstation License.

Xcitex ProAnalyst - licencjonowanie

Licencjonowanie stanowiskowe - Workstation License

Licencjonowanie stanowiskowe (Workstation license) umożliwia użytkownikom przenoszenie oprogramowanie pomiędzy różnymi oddzielnymi komputerami, włącznie z komputerami przenośnymi (notebook, laptop). Licencjonowanie jest kontrolowane przez klucz zabezpieczający, więc w danym czasie tylko jeden komputer będzie mógł uruchomić ProAnalyst. Licencja Workstation License jest też często zwana licencją przenośną.

Licencjonowanie sieciowe - Network License

Licencjonowanie sieciowe umożliwia grupie użytkowników zalogowanie się do serwera, który liczy ile jest aktualnie aktywnych użytkowników oprogramowania ProAnalyst w dowolnym czasie. Np., jeżeli zostanie zakupiona licencja sieciowa dla 5 użytkowników, to 5 osób jednocześnie będzie mogło używać oprogramowanie z dowolnego komputera podłączonego do sieci.

Licencjonowanie na pojedynczy komputer - Single Computer License

Wersje wypożyczane i próbne są bezpośrednio pobierane z Internetu dla stałego dostępu bezpośrednio na komputer. Te wersje są licencjonowane dla użytku tylko na tym wybranym komputerze, na który oprogramowanie zostało pobrane.

Dokumenty

proanalyst.pdf - Ulotka w języku angielskim
 

Oprogramowanie

Szybkie linki

Nowe produkty
Nowiny
Wydarzenia
  Brak nowych informacji.
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE